All for Joomla All for Webmasters
Výměnný dvojákový svazek 9,3x72R/9,3x72R

Výměnný dvojákový svazek 9,3x72R/9,3x72R

Tento svazek byl objednán jako výměnný ke stávající brokové dvojce NEUBER 16/16 s kladívkovými vyhazovači.

Vzhledem k pevnosti materiálu ze kterého je baskule zbraně vyrobena, byl doporučen náboj 9,3x72R, který vyvíjí tlak okolo 2200 atmosfér a síly 2 tuny na závěr zbraně.
Hlavně jsou vloženy, zapájeny a začepovány v hlavňové objímce, která je vyrobena z konstrukční oceli a tepelně zpracována na vyšší pevnost. Směrem od baskule je objímka odlehčena radiusovým vybráním které pokračuje plynule do hlavní.

Vzhledem k používání jednoho předpažbí na oba svazky, se musel materiál kulových hlavní v prostoru předpažbí ponechat v rozměru hlavní brokových. Nad předpažbím je materiál kvůli odlehčení svazku částečně rotačně odfrézován, kde v navazujících křivkách přechází plynule k ústí. Toto řešení je dosti pracné avšak esteticky zajímavé, a v minulosti bylo hojně využíváno u zbraní s více svazky na jedno předpažbí (brokové, dvojákové, obojetnicové). Z objímky vychází vysoká lišta, která má přípravu na montáž a je na ní umístěno překlopné hledí se dvěma různě širokými výřezy. Před hledím je lišta přerušena a pokračuje až před ústím, kde je na ní umístěna muška se stříbrnou perličkou.

Prostor mezi hlavněmi je vyplněn spodní a vrchní lištou s konkávním profilem.Na spodní liště je uchyceno poutko na řemen. Celý svazek je kysele načerněn v 7 vrstvách. Soustřel hlavní je 4 cm na 50 m.Vzhledem ke kompaktnosti hlavní, použití vyhazovačů a hmotnosti celé zbraně se zdá být tato zbraň velice vhodná na celodení naháňkové lovy.

Zbraň se vyrábí na zakázku po dohodnutí všech požadavků od zákazníka.

Technické údaje:
Ráže: 9,3x72R/9,3x72R
Délka hlavní: 510 mm
Hmotnost hlavní: 1,6 Kg
Hmotnost celé zbraně: 3Kg

Dvojakovy Svazek 01
Dvojakovy Svazek 02
Dvojakovy Svazek 03
Dvojakovy Svazek 04
Dvojakovy Svazek 05
Dvojakovy Svazek 06
Dvojakovy Svazek 07
Dvojakovy Svazek 08